Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Kalisz: Podsumowanie wakacji

Data publikacji: 2017-08-25, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Kalisz: Podsumowanie wakacji

Około 13 tysięcy dzieci skorzystało z różnych form opieki, proponowanych przez Miasto Kalisz podczas wakacji. Na spotkaniu władz miasta z przedstawicielami lokalnych mediów podsumowano zajęcia w szkołach, „Dziecięce Czwartki”, obozy profilaktyczno-terapeutyczne i program “Trener osiedlowy 2017”.

„Wakacje w mieście”

Zajęcia o charakterze profilaktyczno-opiekuńczo-rekreacyjnym zorganizowano w pięciu szkołach na terenie Kalisza: Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 16, Szkole Podstawowej nr 17, Szkole Podstawowej nr 18, a także w Zespole Szkół nr 11 – tu wakacyjny czas spędzały dzieci niepełnosprawne umysłowo. 

W czterech pierwszych szkołach opieka była zapewniona w lipcu i sierpniu, natomiast ZS 11 wyłącznie w lipcu. Codziennie (oprócz weekendów) do każdej szkoły przychodziło ok. 80 dzieci. Oprócz zajęć i zabaw świetlicowych najmłodsi uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych: quizach, konkursach plastycznych, oraz w spotkaniach ze strażnikami miejskimi, policjantami i przedstawicielami Urzędu Skarbowego. 

Najmłodsi mieli również możliwość udziału w warsztatach poświęconych udzielaniu pierwszej pomocy oraz w warsztatach na temat zdrowego żywienia.

„Dziecięce Czwartki w Mieście”

Przez całe wakacje, w każdy czwartek, począwszy od 6 lipca, w godzinach od 16.00 do 19.00 organizowane były przed kaliskim ratuszem „Dziecięce Czwartki w Mieście”. Były to animacje: zumba, areobik, warsztaty artystyczne, profilaktyczne i zajęcia sportowe dla dzieci. Na zakończenie „Dziecięcych Czwartków w Mieście”, a tym samym wakacji, 31 sierpnia 2017 r. w godzinach od 17.00 do 19.00 odbędzie się wielki finał - koncert „Centrum Uśmiechu”. 

Obozy profilaktyczno-terapeutyczne dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych

W tym roku na wakacyjne obozy wyjechało 520 dzieci. Udział był bezpłatny – finansowany z budżetu miasta. Organizatorami, wyłonionymi w drodze konkursu ofert, byli: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Polski Czerwony Krzyż, Związek Harcerstwa Polskiego oraz podmioty prowadzące świetlice socjoterapeutyczne. Obóz zakładał zarówno wypoczynek, jak i udział w programie profilaktyczno-terapeutycznym. Dzieci wypoczywały w takich miejscowościach, jak: Jastrzębia Góra, Biały Dunajec, Mikoszewo, Jarosławiec, Dźwirzyno czy Świeradów Zdrój.

Program „Trener Osiedlowy – Kalisz 2017”

Program realizowany w lipcu i sierpniu na 16 obiektach (na trzech dodatkowych obiektach w porównaniu z rokiem ubiegłym): SP 6; SP 7; SP 8; SP 9; SP 12; SP 13; SP 14; SP 15; SP 16; SP 17; SP 21; G 2; G 4; G 9; ZS 7; ZS 10. Dziennie w zajęciach na wszystkich obiektach uczestniczy ok. 500 dzieci.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat kaliski - powiat w południowo – wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kaliszu. W skład powiatu wchodzą gminy: Blizanów, Brzeziny, Ceków Kolonia, Godziesze Wielkie, Kalisz, Koźminek, Lisków, Mycielin, Opatówek, Szczytniki i Żelazków, zajmując powierzchnię 1160 km kw.

Atrakcje przyrodnicze regionu stanowią: rezerwaty przyrody („Brzeziny” i „Olbina”), obszary chronionego krajobrazu (Dolina Rzeki Prosny i Dolina Rzeki Swędrni), Jeziorko Pokrzywnickie i zbiornik Murowaniec na Swędrni; zaś do wartych zobaczenia zabytków powiatu zaliczaja się: zespoły pałacowe i dworskie gminy Blizanów, mauzoleum księcia Józefa Zajączka w Opatówku czy Kaliska Kolej Dojazdowa wybudowana w latach 1914 -1917.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 12 i 25.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola