Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wyszukaj:
 
 
Ogłoszenia

1…0…1… Start! Rusza maraton programowania w Poznaniu

Data dodania: 2018-06-13
 
Programiści już mogą zacząć zacierać ręce oraz nakładać ochraniacze na dłonie i palce. 17 czerwca startuje VR Hackathon – maraton projektowania i programowania – który odbędzie się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. To niepowtarzalna szansa dla programistów, projektantów i artystów zajmujących się grafiką komputerową – mogą zweryfikować swoje umiejętności, wejść na wyższy poziom wiedzy, poznać ciekawe i inspirujące osobowości oraz zaprezentować swoje projekty przed międzynarodową publicznością.

Pot, łzy i odciski na palcach, ale także mnóstwo zabawy czeka na maratończyków programowania, którzy wezmą udział w VR Hackathon – pierwszej tego typu imprezie organizowanej w Polsce. Wydarzenie potrwa 3 dni i, co oczywiste, jego uczestnicy najwięcej czasu spędzą na projektowaniu i programowaniu trójwymiarowych aplikacji graficznych.

Mimo tego, że w nazwę wydarzenia wpisany jest skrót VR (Virtual Reality), to formuła imprezy jest szersza – dotyczy także rzeczywistości rozszerzonej i mieszanej, tworzenia interfejsów, programów dla urządzeń dotykowych itp. A co za tym idzie, VR Hackathon jest przeznaczony nie tylko dla programistów. „Hackathony są doskonałą okazją do spotkania i współpracy ludzi z różnych dyscyplin – mówi dr inż. Rafał Wojciechowski, Senior Software Engineer w Capgemini Software Solutions Center – Są to głównie programiści, ale także graficy, specjaliści od doświadczenia użytkownika i eksperci z różnych dziedzin”.

Formuła tego wydarzenia wygląda następująco. Zawodnicy łączą się w drużyny (mogą być jedno- lub wieloosobowe), a następnie przystępują do rywalizacji w jednym z pięciu wyzwań (Hackathon Challenges), postawionych przez organizatorów. Każda drużyna przy pracy nad swoim projektem jest wspierana mentoringiem merytorycznym i biznesowym. ”Mentorami będą zarówno osoby o kompetencjach technicznych, jak i biznesowych – wyjaśnia dr hab. inż. Krzysztof Walczak z Laboratorium VR/AR – Jedni pomagają rozwiązywać problemy techniczne, drudzy podpowiadają, jak opracować rozwiązanie, które ma szansę doprowadzić do utworzenia nowego produktu/systemu z realnym potencjałem biznesowym”. Dla najlepszych składów sponsorzy przygotowali cenne nagrody.

Ale VR Hackathon to nie tylko programowanie. To także możliwość wymiany pomysłów i idei, spotkania ludzi o różnych specjalizacjach i doświadczeniu, wykłady, wsparcie merytoryczne oraz możliwość zdobycia wiedzy i przetestowania najnowszych technologii w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości.

To również możliwość zaprezentowania swoich możliwości przed pracodawcami i firmami z branży IT. Jednym z nich jest na przykład złoty sponsor tego wydarzenia – Capgemini, który mocno rozwija swoje kompetencje w obszarze VR i ciągle szuka nowych talentów oraz uzdolnionych programistów. „W ciągu ostatniego roku firma Capgemini z powodzeniem zrealizowała kilka innowacyjnych projektów w obszarze wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości – tłumaczy dr inż. Rafał Wojciechowski – Dlatego chce przyciągnąć młodych i zdolnych ludzi, którzy chcieliby w swojej karierze zawodowej zająć się rozwojem innowacyjnych systemów VR/AR”.

Więcej informacji o konferencji można znaleźć pod tym adresem:
https://web3d2018.web3d.org/vr-hackathon/

Informacje o złotym sponsorze wydarzenia
O Capgemini
Capgemini to światowy lider w dziedzinie doradztwa, usług technologicznych i transformacji cyfrowej, którego celem jest wprowadzanie czołowych i innowacyjnych rozwiązań oraz udostępnienie całej gamy nowych możliwości klientom w rozwijającym się informatycznym świecie cyfryzacji, chmury i platform. Capgemini, opierając się na swojej 50-letniej tradycji i szerokiej wiedzy branżowej, umożliwia organizacjom realizację ich ambicji biznesowych, udostępniając szereg usług, od strategii po działalność operacyjną. Capgemini kieruje się przekonaniem, że wartość biznesowa technologii pochodzi od ludzi i ma im służyć. To wielokulturowa firma, licząca 200 000 pracowników zatrudnionych w ponad 40 krajach. Grupa odnotowała światowy przychód na poziomie 12,8 mld EUR. Zapraszamy na stronę www.capgeminisoftware.pl. People matter, results count.

Kontakt

Kontakt dla mediów
Agencja PReria
Renata Kawa
[email protected]
607 308 788
 

loading...
« powrót
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat kaliski - powiat w południowo – wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kaliszu. W skład powiatu wchodzą gminy: Blizanów, Brzeziny, Ceków Kolonia, Godziesze Wielkie, Kalisz, Koźminek, Lisków, Mycielin, Opatówek, Szczytniki i Żelazków, zajmując powierzchnię 1160 km kw.

Atrakcje przyrodnicze regionu stanowią: rezerwaty przyrody („Brzeziny” i „Olbina”), obszary chronionego krajobrazu (Dolina Rzeki Prosny i Dolina Rzeki Swędrni), Jeziorko Pokrzywnickie i zbiornik Murowaniec na Swędrni; zaś do wartych zobaczenia zabytków powiatu zaliczaja się: zespoły pałacowe i dworskie gminy Blizanów, mauzoleum księcia Józefa Zajączka w Opatówku czy Kaliska Kolej Dojazdowa wybudowana w latach 1914 -1917.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 12 i 25.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola