Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Inteligentny sposób na upał?

Data publikacji: 2018-08-08, Data modyfikacji: 2018-08-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Inteligentny sposób na upał?

Nieznośne upały latem to coś, za czym zdecydowanie nie przepadamy. Kiedy nie ma czym oddychać na zewnątrz, szukamy ukojenia w chłodnych pomieszczeniach, tyle tylko, że przy temperaturach powyżej 30 stopni, mieszkania nagrzewają się równie szybko. Jak polepszyć swój komfort w takich sytuacjach?

Bardzo wysoka temperatura powietrza sprawia, że jesteśmy mniej wydajni, bardziej przemęczeni i osłabieni. Rozwiązaniem na takie przypadłości bywa klimatyzacja, która, choć ma wiele zalet, to jest jednak kosztowna i niekorzystna dla zdrowia. Rynek podsuwa jednak jeszcze inne, inteligentne rozwiązanie. A właściwie – termointeligentne. Taka właśnie jest farba, która działa jak termos i dba o komfort powietrza w mieszkaniu oraz domu. Jak to możliwe?

Dzieje się tak za sprawą inteligentnych mikrosfer, a właściwie całego Systemu Mikrosfer, na bazie którego stworzono termointeligentną farbę. Mikrosfery to niewielkie elastyczne cząstki polimerowe o sferycznym kształcie. Wewnątrz nich znajduje się obojętny gaz, którego działanie zapewnia znakomite odbijanie promieniowania cieplnego. Dzięki dynamicznemu działaniu cząstek polimerowych farba przejmuje funkcję izolacji, a pomalowane nią ściany stają się elastyczne wobec temperatury na zewnątrz. Zimą nie wypuszczają ciepła, zatrzymując je w środku domu. Z kolei latem – nie przepuszczają słonecznego żaru do wewnątrz, co sprawia, że temperatura w mieszkaniu jest optymalna, podczas gdy na zewnątrz nieprzyjemnie wysoka.


- CIQ najskuteczniej spośród farb dostępnych na rynku, izoluje ściany budynku – ściana pokryta farbą CIQ odbija aż do 95% promieniowania cieplnego. Termoizolacyjne właściwości farby przekładają się na zauważalną oszczędność kosztów ogrzewania domu oraz wzrost poczucia komfortu termicznego – komentuje Waldemar Sas, Brand Manager marki CIQ.

To farba ekologiczna, dostępna w białym kolorze. Dla uzyskania wybranego koloru, można ją mieszać z dowolnymi pigmentami, przez co jednak nie straci swoich właściwości. Dzięki temu produktowi możemy osiągnąć w mieszkaniu idealny kolor ścian i idealną temperaturę - a to znacznie podniesie nasz komfort mieszkania, szczególnie w męczące upalne dni.

P. Ciunel, Źródło artykułu: https://termointeligentna.pl/pl/ciq-termointeligentna-farba-lateksowa.html
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat kaliski - powiat w południowo – wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kaliszu. W skład powiatu wchodzą gminy: Blizanów, Brzeziny, Ceków Kolonia, Godziesze Wielkie, Kalisz, Koźminek, Lisków, Mycielin, Opatówek, Szczytniki i Żelazków, zajmując powierzchnię 1160 km kw.

Atrakcje przyrodnicze regionu stanowią: rezerwaty przyrody („Brzeziny” i „Olbina”), obszary chronionego krajobrazu (Dolina Rzeki Prosny i Dolina Rzeki Swędrni), Jeziorko Pokrzywnickie i zbiornik Murowaniec na Swędrni; zaś do wartych zobaczenia zabytków powiatu zaliczaja się: zespoły pałacowe i dworskie gminy Blizanów, mauzoleum księcia Józefa Zajączka w Opatówku czy Kaliska Kolej Dojazdowa wybudowana w latach 1914 -1917.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 12 i 25.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola