Belka
Wtorek, 23 Kwietnia 2024   imieniny: Jerzy, Wojciech
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Total look we wnętrzach

Data publikacji: 2018-08-06, Data modyfikacji: 2018-08-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Total look we wnętrzach

W XXI wieku moda na minimalizm nie ma właściwie sobie równych. Zamiłowanie do prostoty najpewniej zrodziło się z przebodźcowania, jakie funduje nam otoczenie – praca, zakupy, Internet – wszystko to w dużych ilościach zdecydowanie nas przytłacza i nie pozwala się zrelaksować. Dlatego minimalistyczne wnętrza stają się ostoją – tym bardziej, jeśli pójdziemy o krok dalej i urządzimy sobie naprawdę stylowy pokój w jednolitym kolorze!

W modzie popularność zyskują stylizacje typu „total look”, które coraz częściej przenoszą się również do wnętrz. Są stonowane, nieprzeładowane, pozwalają się zrelaksować i wyciszyć, a do tego, wbrew pozorom, są prostsze w aranżacji. Dlaczego? Bo nie musimy zastanawiać się czy żółty dywan będzie nam pasował do czerwonego fotela, który już kupiliśmy. Ani do motywów w obrazach na ścianie, zasłon czy lampek. Kiedy poruszamy się w jednym obszarze kolorystycznym, zyskujemy pewność, że nasze wnętrze urządzimy z wyczuciem i bez przesytu.

Kolor roku 2018
Ultra Violet – w tym roku to najmodniejszy kolor, jeśli więc od dawna kochamy tę intensywną barwę, to świetny moment na metamorfozę wnętrza, bo w sklepach aż roi się od dodatków w odcieniu ultra violet. Fiolet działa kojąco, wycisza, ale tez pobudza wyobraźnię i wzmaga kreatywność. Z pewnością więc będziemy w otoczeniu fioletu czuć, że naprawdę odpoczywamy po ciężkim dniu.

Ale jeśli mocny fiolet to dla nas zbyt intensywna barwa, to skutecznie uspokoimy go fioletem w nieco jaśniejszych tonach – to doskonały sposób na total look w łagodniejszej wersji – mocne akcenty fioletu możemy wtedy zarezerwować dla dodatków, a jego jaśniejsza odmianę – dla ścian i dywanów. Zachowujemy w ten sposób jednolity wystrój, ale możemy sami decydować o jego intensywności.

Fiolet we wnętrzu doskonale uzupełnimy takimi dodatkami, jak lawenda w wazonach czy klimatyczne lampy. W ten sposób stworzymy sobie w domu namiastkę pięknej Prowansji.

Ponadczasowa biel
Najbezpieczniejszy i najbardziej ponadczasowy kolor to biel. Jest elastyczna i uniwersalna, pasuje do stylu skandynawskiego, nowoczesnego, rustykalnego. Sprawdzi się w praktycznie każdym wydaniu i w każdym wnętrzu. Jeśli nie mamy problemu z utrzymywaniem porządku w domu i lubimy dbać o czystość – biel to doskonały wybór. Może być i tradycyjna i nowoczesna, wszystko zależy od tego, czym ją otoczymy. W bardziej tradycyjnej formie doskonale sprawdzi się w towarzystwie wikliny, drewna, rustykalnych dodatków. Pasuje do stylu romantycznego typu shabby chic, delikatnych zdobień i subtelnych wzorów.

Z kolei sposób na nowoczesne wykorzystanie tej jasnej barwy odnajdziemy w futurystycznych dodatkach, designerskich fotelach, sporej ilości luster powiększających pokój czy inteligentnych gadżetach – jak np. termointeligenta farba – biel i nowoczesny styl idą w parze, tym bardziej, gdy na rynku mamy dostęp do przeróżnych dodatków, gadżetów, które uczynią nasze wnętrze niepowtarzalnym – podkreśla Waldemar Sas, Brand Manager marki CIQ – jeśli dodatkowo chcemy, aby nasz salon czy sypialnia nie tylko wyglądały nowocześnie, ale również spełniały nowoczesne funkcje, warto pomyśleć o wyborze białej termointeligentnej farby, która zimą ogrzewa pomieszczenia, a latem – chłodzi.

Total look inaczej
A może spróbować innej formy total looku we wnętrzach, i zamiast ujednolicać pokój kolorystycznie, zadbać o dopasowanie pod względem… motywu? Pięknie wyglądają wnętrza, które spaja jakiś wspólny symbol, np. liść monstery, motyw zwierzęcy, jakiś ulubione kształt czy fakturę, które możemy powielać na zasłonach, poszewkach na poduszkach czy dekoracjach. To świetny sposób, aby we wnętrzu wyrazić swoją osobowość i sprawić, aby nasz pokój naprawdę do nas pasował.

Termointeligenta
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat kaliski - powiat w południowo – wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kaliszu. W skład powiatu wchodzą gminy: Blizanów, Brzeziny, Ceków Kolonia, Godziesze Wielkie, Kalisz, Koźminek, Lisków, Mycielin, Opatówek, Szczytniki i Żelazków, zajmując powierzchnię 1160 km kw.

Atrakcje przyrodnicze regionu stanowią: rezerwaty przyrody („Brzeziny” i „Olbina”), obszary chronionego krajobrazu (Dolina Rzeki Prosny i Dolina Rzeki Swędrni), Jeziorko Pokrzywnickie i zbiornik Murowaniec na Swędrni; zaś do wartych zobaczenia zabytków powiatu zaliczaja się: zespoły pałacowe i dworskie gminy Blizanów, mauzoleum księcia Józefa Zajączka w Opatówku czy Kaliska Kolej Dojazdowa wybudowana w latach 1914 -1917.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 12 i 25.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola