Belka
Środa, 17 Października 2018   imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Miliony złotych dla kaliszan na odnawialne...

Data dodania: 2018-10-16
Samorząd Kalisza otrzyma blisko 6,2 mln złotych dofinansowania do projektu pod hasłem „Poprawa jakości powietrza poprzez zwiększenie udziału OZE w wytwarzaniu energii na tereni... więcej »
 
 

Nowe radiowozy dla kaliskiej policji. Minister...

Data dodania: 2018-10-16
We wtorek w Kaliszu gościł Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, który poinformował o przekazaniu dwóch nowych radiowozów kaliskiej poli... więcej »
 
 

W nocy strażacy z Kalisza ratowali wędkarza,...

Data dodania: 2018-10-16
W nocy strażacy z Kalisza ratowali wędkarza, który wypadł z łódki na zalewie w Szałem. Akcja zakończyła się pomyślnie. Mężczyznę udał... więcej »
 
 

Nieprzytomne małżeństwo w samochodzie na ulicy...

Data dodania: 2018-10-16
Nieprzytomne małżeństwo znajdowało się w samochodzie zaparkowanym na ulicy Górnośląskiej w Kaliszu. Na tylnym siedzeniu auta było półtoraroczne dziecko. ... więcej »
 
 

Muzeum Przemysłu w Opatówku zaprasza na wystawę...

Data dodania: 2018-10-16
Muzeum Przemysłu w Opatówku zaprasza na otwarcie nowej wystawy czasowej. Tym razem tematem przewodnim będzie 100-lecie odzyskania niepodległości. Wernisażowi, który odbę... więcej »
 
 

Zdobądź bilet do teatru na spektakle...

Data dodania: 2018-10-16
Dla naszych Czytelników mamy trzy podwójne wejściówki do teatru na spektakle "Noce i dnie" (20.10 i 21.10 i ) oraz "Kolacja dla głupca" (21.10). Co trzeba zrobić, by je zdo... więcej »
 
 

Pałac Tłokinia z tytułem Hotel Przyjazny Rodzinie...

Data dodania: 2018-10-16
Pałac Tłokinia po raz kolejny został doceniony. Tym razem otrzymał tytuł Hotel Przyjazny Rodzinie. Tym samym obiekt znalazł się w gronie czołowych hoteli w Polsce, kt&oacut... więcej »
 
 

Otwarto warsztaty szkolne w Zespole Szkół im. S....

Data dodania: 2018-10-16
Uroczyste otwarcie warsztatów w Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka odbyło się w poniedziałek w Opatówku. To właśnie w "Ogrodniku" realizowana ... więcej »
 
 

Policja: Kobiety poszukiwane za niepłacenie...

Data dodania: 2018-10-16
Policja poszukuje za niepłacenie alimentów ponad 100 kobiet. Zobaczcie drugą część naszej galerii, w której publikujemy zdjęcia tych, które uciekają się... więcej »
 
 

Piłkarze KKS-u Kalisz Adam Wasiluk i Marcin Lis...

Data dodania: 2018-10-16
Piłkarze KKS-u Kalisz Adam Wasiluk i Marcin Lis poprowadzili lekcję WF-u w Szkole Podstawowej nr 19. Klub zaprasza inne placówki oświatowe do współpracy. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1103
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat kaliski - powiat w południowo – wschodniej części  województwa wielkopolskiego z siedzibą w Kaliszu. W skład powiatu wchodzą gminy: Blizanów, Brzeziny, Ceków Kolonia, Godziesze Wielkie, Kalisz, Koźminek, Lisków, Mycielin, Opatówek, Szczytniki i Żelazków, zajmując powierzchnię 1160 km kw.

Atrakcje przyrodnicze regionu stanowią: rezerwaty przyrody („Brzeziny” i „Olbina”), obszary chronionego krajobrazu (Dolina Rzeki Prosny i Dolina Rzeki Swędrni), Jeziorko Pokrzywnickie i zbiornik Murowaniec na Swędrni; zaś do wartych zobaczenia zabytków powiatu zaliczaja się: zespoły pałacowe i dworskie gminy Blizanów, mauzoleum księcia Józefa Zajączka w Opatówku czy Kaliska Kolej Dojazdowa wybudowana w latach 1914 -1917.

Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na rolnictwie.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 12 i 25.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola